Milyen nyomtatót vegyek?

Fórumok

Hello!

Milyen nyomtatót érdemes vásárolni, amibe olcsón lehet patront venni. A színes nyomtatás nem számít, és jó lenne ha linux alatt is működne :)
Eddig egy CANON IP3500-al szemezgettem, de nem tudom ez lenne a legjobb választás.

köszi

Hozzászólások

Samsungot vagy HP-t. A tipus nagyban függ attól, hogy mekkora terhelés kell elviselnie üzemszerűen...

Ha nem kell szin, akkor lezert. En most vettem egy samsung ml-1640et, 17000er. Teljesen jol mukodik es van hozza hivatalos linuxos driver is.

Igen ez igy van, nemtudom az aranyt egy hagymanyos nyomtatonal de itt ha mondjuk 1500as a patron (sztem 2000, de hallottam 1500at is, szal vegyuk a rosszabbat) akkor olyan 8ft/oldal. Nekem fontosabb h gyorsan es elesebben nyomtasson mint az ar. De pl. egy HP-ba is 4-5ezer forint egy fekete patron. (persze azt lehet utantolteni).

Nekem ip3000-em van, már régóta, ebbe 1000 ft körül lehet kapni patront, igaz azt sose néztem, hogy mennyi lapra elég, de összehasonlítva egy tonerrel, nem tudom mennyivel kevesebb ideig húzza. Színes nyomtatás kicsit parább, mert 4 patronos a rendszer, de színes patronok is vannak már 1000 körül.

"Ha nem kell szin, akkor lezert."

Régebben ez igaz volt, de ha most utánaszámolsz a mai HP irodai használatra szánt nyomtatók fajlagos költségeinek, kijön hogy tinatasugarassal számottevően olcsóbban is lehet nyomtatni, és a szines tintasugaras nyomtatás is versenyképes a fekete lézernyomtatás árával.

Persze szines nyomtatót venni irodába azért merész, mert naphosszat a családi fotókat fogják a dolgozók nyomtatni.

Mindíg azt kell meggondolni hogy minek kell megfelenie a gépnek.

Attól is függ, hogy milyen gyakran kell használni. Nekem tintasugaras HP volt otthon, és csak iskolai félévek elején meg vizsgaidőszak elején használtam tananyagok kinyomtatására. Rengeteg pénzt buktam rajta, mert a két időpont közti pár hónap alatt szinte mindig beszáradt a 12-13e Ft-os (HP gyári) patron. A lézernyomtatóval nincs ilyen gondom, ezt is beleszámítva sokkal jobban megéri a lézer.

Szóval igaz, tényleg a használat módja dönti el, mi a jobb.

Ugyancsak tintasugara HP, Deskjet 710C. Volt hogy félévig nem használtam nem száradt be soha. A patron 2-3 évig birta, majd elkezdett a szines kimenni. Most olyan 3-3,5 év után cseréltem feketét. De jobban szeretem a mátrixot. Szerintem szebb... :-)

@@
"You can hide a semi truck in 300 lines of C."
Debian Lenny 2.6.25-2-amd64

Nekem is van egy HP 710C-m most olyan kilenc éves körül van, soha nem száradt be igaz, hogy ez idáig csak gyári patronnal ment. Most vettem bele egy TESCO utántöltött fekete patront azt már látom, hogy a festék más benne valahogy folyósabb, remélem azért beszáradni nem fog.

Sajat tapasztalat: en egy olyan nyomtatot kerestem, ami
- tud fotopapirra nyomtatni
- otthoni kategorias
- tudjon szkennelni
- legyen halozati csatija
- mukodjon linux alatt 100%-osan
- stb

Amit vettem egy eve: HP C5180, kb 100EUR. Meg vagy elegedve.
Mivel a nyomtato tud ethernetet, nem kell a szamitogep mellett lennie, hanem a router mellett az eloszobaban van "eldugva". WLAN on keresztuk nyomtatunk, szkennelunk. Linux alatt probaltam csak ki, windozom ala nem is installaltam.
http://hplip.sourceforge.net/
Nyomtatas es Linux: HP

En megneztem a canon-t, amit irtal, kb hasonlo tudasban, mint az en hpm. De igaza van elottem iro kolleganak, ha nem kell fotonyomtatas, szines nyomtatas, akkor lezert. De akkor is HP-t. Samsungot semmi kep, bar mennek linux alatt, de draga a toner es gagyi mechanikalilag. (ceges tapasztalat, CLP 510, azt hiszem).

Itthon IP 5200, megkedveltem. Nagyon szép színeket tud - ami téged éppen nem érdekel -, 6 patron miatt takarékosnak is tűnt elsőre. Nos nem az, de ezt célzottan fotónyomtatásra vettük, arra bevált (viszont annak idején 1 hét alatt > 300 cdfelületet + ugyanennyi cdborítót + valamennyi fotót nyomtatott ki az eredeti patronokkal).
Ha sokat akarsz nyomtatni hallgass a lézert javaslókra. Nyomtatószaki szerint egyébként meglepő módon a Samsungok elég megbízhatók, ill. HP és Utax is szerinte.

Samsung 1520, 1610, 2010, 1640 megy linux alatt, mind jol.

xerox phaser 3117
cirka egy éve megy itthon.
Igaz, installal volt gond, de gugli segitett.

Mostmár egyre valószínűbb a lézer, csak nem tudom melyiket kellene :S

Totál egyetértek. Én is vettem jó drága kiváló minőséget tudó színes tintasugarast (még jó pár éve 40 ezerért IP 3000-et), aztán szintén kuka, mert ugye a gyári patron kb. 12 000 Ft minden színbe, vagy a nem gyári úgy beleszárad, hogy vagy kuka vagy drága szervízelés. Akkor jó ha valaki éjjel nappal nyomtat és csak gyári tintával.

hat en ezt megtudom cafolni, ip3000-et hasznalunk 300Ft-os utangyartott patronnal!
a mostaniban bene van kb 25 ezer dvd nyotmatas, kb 10 ezer boritek cimzes, meg a4-es oldalakbol is sok ezer.
1x kelett kivenem edig a fejet kipucolni, kis mosoporos langyos vizbe bezatatam atmostam es megy azota is.

ha van valakinek elado ip 3000 vennek !!

mgb

Ajanlottak mar a Xerox 3117-est. Nekem is olyan van tobb mint 2 eve es bevalt. A tonert lehet toltetni es azzal is szepen mukodik. Annyi hiba jelentkezett, hogy ha pdf-et nyomtatok es leall gondolkodni, akkor az utolso lapot ujra nyomtatja. Kulonben minden oke.

--
Debian lenny, 2.6.23

En Samsung ML 1610-est hasznalok. Tobbfele linuxos driver van hozza, a gyarto driverevel teljes erteku.
Azert nem kerul olyan sokba a toner. Van egy ceg, ami hazhoz jon, elviszi es ujratoltve visszahozza. Igy csak 2000 Ft-ba kerul, es kb. 2000 oldalt nyomtat vele. Nem akarok reklamot irni, ha valakinek kell ez a ceg, irjon egy mailt.

+1, a típust javaslom, tényleg jó, gyors, és lehet olcsón utángyártott/töltött tonert kapni, ami kb. 2000 oldalt bír.
Gyári toner ugyan szebb nyomatot ad, és nekem már ment 2400 oldalt is gyárival, viszont drágább. De azért nem horror.

A cég, ameliyk elvisiz a használt tonereket, érdekelne engem is, van 2 üres gyárim, meg két üres utánygáyrtott tonerem. Ha csak egy ezrest kapok darabjáért, már jó. :)

> En Samsung ML 1610-est hasznalok. Tobbfele linuxos driver van hozza, a gyarto driverevel teljes erteku.

Engem erdekel az a tobbfele meghajto.
Bar nalam 2010-rol van szo, de gondolom nincs nagy kulonbseg.

Eddig probaltam a gyari zart forrasut a CD-rol, de az csak Linux-hoz jo azt hiszem.
Valamint a splix-1.x.x-t, ami tobb lap kuldese eseten minden lap utan egy kicsit szunetel, a szunet mennyisege pedig epp elegendo ahhoz, hogy lealljon, majd azonnal elinduljon. Ezt a kiadott hang alapjan tapasztalom.
Ez pedig aggaszto.
Masnal nem igy van?

A splix-et raadasul a BSD-k kozul csak a FreeBSD kinalataban lattam.
Ennek mi az oka?

Az Epson lézerekről van valakinek tapasztalata?
Amit néztem(EPL-6200L) kb. 28k -ba kerül és utángyártott patron 10k,ami 6000 oldalt bír.

Xerox 6110? Egy ilyet néztem ki nemrég, 30k alatt megkapod, 2000 oldal fekete, 1000 oldal színes, árba meg ott tartasz mintha vettél volna egy tintásat, + két szett gyári patront.
Szeretném ha ez igaz lenne, van valakinek vele tapasztalata?

Nekem otthon egy Samsung ML-2010-es van. Szépen muzsikál linux alatt, a gyári telepítőn még linuxos "installer" (script) is van. Jól támogatott, háztartási, fekete-fehér nyomtatásra eddig nekem tökéletesen bevált.

Látom sokaknak van itt SAmsung... :)
Samsung ML2010P nyomtatót is nézek.Most a 2010P és 2010PR közt mi a különbség vagy ugyanaz?
Amugy ezekben a tonert porral hogy leeht utántölteni,ha veszek hozzá port?Ezeken is van chip ami a szintet jelzi,ill ezzel kell valamit machinálni?

Samsungba a toner nagyon drága. Ha sokat nyomtatsz akkor Kyocera, pl. FS-1300D. Ha nem sokat, akkor valami hp tintasugarast. A Kyocera örökélet kb...
--
Gabriel Akos

Nekem egy hp845c-m van. Jópár éves. Teljesen jól megy, bár színeset nem szoktam nyomtatni.
Utángyártott patron kb. 1500-2000 forint hozzá.

Xerox phaser 3117 lett, eddig csak pozitívat tudok mondani róla.

Köszönöm mindenkinek a segítségét!

Vegyél pirosat... :)

Na jó komolyra fordítva. Nekem HP Dj. 3845 van, kicsit öreg, de nekem megfelelt eddig. Linux felismeri, de fele olyan gyorsen nyomtat mint Win alatt. Nem tudom hogy-miért, biztos rendes driver kéne. :)
28-as fekete patron: 1éve volt 4200 Ft
27/58-as színes/fotó: árat nem tudok :)
-----
HaNs

HP F2180 megy Linux alatt, csak a hpoj csomag kell a szkennerhez, meg a hplip a nyomtatáshoz (ubuntu alatt még konfigolni se kell). Ja és ne higgy a hpinklevel parancsnak. Nálam 200 oldalnyi fekete után már 0%-on járt, de további 300-at még tudtam nyomtatni. A fekete patron tipikusan 3 ezer körül van, a színes meg 3500. Kb. 6-8 forintra jön ki nekem egy oldal.

Brother nyomtatókkal van valakinek tapasztalata,mit kell ezekről tudni?
Mondjuk DCP-150C-vel?

van egy 115c-m, megy a nyomtatás és a szkenner is linux alatt is, de egy picit molyolni kell vele, nem out-of-the-box sajna :(
csak 2 bajom van vele:
1, minden áram alá helyezéskor tisztogatja magát, ha meg nem áramtalanítom, akkor képes éjjel 2kor fejet tisztogatni, kellemes ha egy légtérben alszol vele :D
2, nekem 4 patron van (fekete+3 szín), ha egy is üres, akkor nem nyomtat... érted, nyomtatnál egy fekete-fehér lapot, de nem tudsz, mert a kék elfogyott :(
3, utángyártott patron van olcsón (900ft talán a fekete)

HP DeskJet F380 + Gentoo
Arra a heti 2-3 oldalra,amire nekem kell, teljesen megfelel,hplip gond nélkül működteti.
10k volt júronikszban.
Tudom: gagyi,nem jó,...stb....patront 1800-ért vettem bele másfél év után, szal bírható.
Szerintem.

Xerox Phaser 3117-esem tonere kezdi megadni magát. Úgy döntöttem, hogy veszek bele tonerport, és utántöltöm. Tudja valaki Budapesten, hol lehet olcsón venni?

Mi most két félét használunk, tökéletesen mennek Linux alatt:
Samsung ML 2010 - fekete-fehér lézer (alapból)
Samsung CLP-310 - színes lézer (itt alapból korlátozottan, telepíteni kellett a programját CD-ről)

Én Canon iP2200-at tudom javasolni. Patron nem drága a többi patron árához viszonyítva, de ha magad töltöd meg akkor '600Ft egy patron.

Nyomtatóvásárlás előtt állok és nem találok megfelelő típust. 2 kritérium alapján keresek.

1. Írásvetítő fóliákat nyomtatok fekete tintával. A cél olyan nyomat készítése, mely fekete színe jól fed, nem csíkos, nem pöttyös, azaz extra sötét. CAD jellegű programból kell mintákat nyomtatnom, a feketével fedett résznek egyenletesen és jól kell fednie.

2. Linux támogatás, lehetőleg valami gyári.

HP körül nézelődöm, de rengeteg multifunkciós kütyük vannak, olyan funkciókkal, amire nekem semmi szükségem. Valami feketében jó felbontású és pontosan dolgozó gép kellene. A sebessége nekem lényegtelen, csak a nyomat a fólián jó legyen.

Érdekelne, hogy fólianyomtatással kapcsolatos tapasztalata van-e valakinek?

Érdekelne továbbá, hogy miért van az a HP-nál, hogy ff 600x600dpi és színes 4800x1200dpi felbontással találok 9E Ft körül, de van 80E Ft körül is nyomtató, csak sima egyszerű nyomtatásra való nyomtató! Semmi W-LAN meg ilyenek. Igazából a nyomtatási felbontásuk azonos, az áruk között nagy eltérés van. Ezt nem értem miért...

Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat!

Anno vagy tíz éve használtam valami irodai laserjet-et (fentről kellett belelógatni a lapokat), teljesen korrekt lett vele a fólianyomtatás (kifejezetten lézernyomtatóba való fóliára csináltam), úgyhogy ha azóta nem rontottak a technológián, akkor a dolog ezen részével szerintem nem lesz probléma.

Elsősorban titasugaras megoldáson gondolkodom, mert az eddigi módszer az volt, hogy a nem megfelelő első nyomta után csináltam egy másodikat, majd a kettőt egymás fölé tettem és megvolt a tökéletes fedés. Mindezt egy Epson Stylus D78-as készülékkel. A probléma az, hogy mióta Linuxom van ez a nyomtató nem tökéletes. Nyomtat, de a tesztoldal alapján 3mm-es eltérés van a valós méret és a nyomtatott méret között. C79-es driverét használja, mert sajátja nincs linuxban. Egyébként színes képeket, szöveget, bármit nyomtat, bár azoknál ekkora eltérés nem probléma, 1:1 arányú nyomtatásnál viszont gondba vagyok. Windows alatt nem volt vele gond, igaz oda van is gyári programja.
Van még egy HP laserjet1200-asom, az tökéletesen működik, viszont erre a feladatra nem jó, mert a hő miatt kis mértékben megnyúlik a fólia.

Már egy ideje használok fóliákat, termétetesen nyomtatóba való speckó fóliára dolgozom. Azt is tudom, hogy lézebe és titásba más és más való. A méretváltozás a papírlapra nyomtatott tesztoldalon tapasztalható. A tesztoldal szélén cm, mm, inch beosztás van. Ezt lemérve a nyomtatott "vonalzó" nem egyezik a valós vonalzó beosztásaival.
Kyocera nyomtatókat még nem néztem, de megnézem. Túl drágát sajnos nem engedhetek meg magamnak, szóval profi gépet nem is keresek, mert akkor nem nyomtatót vennék, hanem levilágítót.

Én egy Canon MF4120-at használok linux alatt és tökéletesen működik ( http://www.canon.hu/For_Home/Product_Finder/Multifunctionals/Laser/i-SE… ), van gyári telepítője is (pl. ubuntu alatt müxik)

Fóliára még nem nyomtattam csak 80g-os lapra, de minden laser nyomtatóhoz lehet fóliát kapni, csak az a fontos hogy nem tintasugaraba való legyen, mert különben ráolvad a fixálóra.

Az egyenletes nyomtatás sztem erősen függ a tonertől is.

Én biztosan Kyocera-t vennék. HP-val szemben óriási előnye, hogy nem megy tönkre a garanciális idő vége után 1 héttel, és a 2 évnél idősebb géppel is fogsz tudni scannelni.
Egyébként biztosan lasert vennék, aki azt mondja, hogy a tintasugarassal olcsóbban nyomtat, az "nem számolt jól".

--
Gábriel Ákos

Kb 3 éve a Lexmark E120 volt a legolcsóbb, a hozzáadott patronnal végigvittem egy szakdolgozatot, gyakorlatilag nem tudod széthajtani. Driver: Generic PCL5e
---------------------------------------------------------------------------
Környezetvédelmi nyilatkozat: Ez a hozzászólás kizárólag reciklált elektronok felhasználásával íródott.

Egyszer voltam egy fénymásoló helyen nyomtatni színes képet. Méretileg egy megtermettebb szerkezettel nyomtatták ki átlagosnál vastagabb, fényes felületű papírra.
A nyomat olyan volt, hogy a festéket szabályosan rávakolta a papírra a nyomtató. Mikor meghajtottam a papírt, a tinta a hajtásnál lepattogott a papírról. Na ez 100%-os fedés volt, egy ilyen gép ideális lenne, de gondolom pár százas ajánlat, vagy milliós egy ilyen.
Nem tudom esetleg valaki ismeri ezt az eljárást ami ilyen vastag és jól fedő nyomatot eredményez?
Az a baj, hogy ez már régen volt, a hely azóta megszűnt. A nyomtató nevére, típusára nem melékszem már.

A szilard tintas Tektronix Phaser-ek csinalnak ilyet. Viasz szeru tinta megy bele, azt olvasztjak meg es viszik fel a papirra. Olyannal meg nem talalkoztam hogy lepattogzott volna...
Nem tudom van-e olcsobb modell ezekbol, mostmar valoszinuleg igen, annak idejen cegnel hasznaltunk egy tobb szazezres kozep kategorias peldanyt amikor meg a szines lezerek nem nagyon voltak sehol.